O Firmie Fernox

Od samego początku, firma Fernox zainwestowała czas i wiedzę w innowacje, które stały się podwalinami branży uzdatniania wody. Już w latach 60-tych, firma opracowała pierwszy inhibitor oparty o benzoesan azotyn. W następnej dekadzie marka Fernox została zwiększona o uszczelniacze, środki czyszczące, antymrozowe oraz różnorodne produkty przemysłowe.

We wczesnych latach 80-tych, firma Fernox jako pierwsza opracowała środek czyszczący silnik odrzutowy pozwalający samolotom brytyjskim na przeloty podczas konfliktu falklandzkiego – produkt, który następnie został zastosowany globalnie. Już w kolejnym roku, firma wprowadziła inhibitor bezazotynowy dla kotłów z instalacją miedzianą, by sprostać wymaganiom zmieniającego się rynku centralnego ogrzewania. Dalsze innowacje nastąpiły w tej samej dekadzie, wraz z wprowadzeniem na rynek pierwszej maszyny czyszczącej do ogrzewania domowego, a także pierwszego środka dezynfekującego.

W latach 90-tych, powstawały kolejne produkty, wliczając w to usprawnienia istniejących produktów, z myślą o spełnieniu wciąż zmieniających się wymogów rynku. Następnie w 2002 roku, Fernox wprowadziła pompę MK1 Powerflow Pump, specjalnie zaprojektowaną do usuwania zanieczyszczeń z systemu wodnego w bardziej wydajny sposób – produkt, który już cztery lata później został ulepszony i wprowadzony na rynek jako pompa Powerflow Pump MKII.

Również w roku 2002, firma Fernox przyczyniła się do powstania Stowarzyszenia Uzdatniania Wody Domowej (grzewczej) (DWTA), którego celem miało być promowanie pierwszego standardu działania dla inhibitorów zaakceptowanego przez przemysł. W 2004 roku, firma wprowadziła na rynek linię płynnego koncentratu 500ml uzupełniającą Superkoncentraty. W 2008 roku, gama produktów Fernox Express w opakowaniu aerozolowym stała się częścią oferty Fernox, umożliwiając jeszcze szybszy i wygodniejszy sposób dozowania systemów centralnego ogrzewania oraz dając większy wybór instalatorom.

Ekspansja produktów Fernox na pole technologii odnawialnych źródeł energii przyniosła opracowanie gamy preparatów do pomp obiegowych wykorzystujących energię społeczną Solar S1 oraz pomp ciepła HP.

Ambitny program rozwoju produktów oznacza, że ostatnie innowacje firmy Fernox skoncentrowały się na polu technologii odnawialnych źródeł energii, jednocześnie ze staraniami zwiększenia oferty produktów.

http://www.fernox.com.pl/o+firmie/historia+innowacji

 

Website Built with WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: